W misce wymieszaj mąkę, proszek do pieczenia, cukier i wiórki kokosowe. Dodaj białka, roztopiony i ostudzony olej kokosowy oraz mleko. Całość energicznie wymieszaj na jednolitą masę.
Na patelni rozgrzej olej. Łyżką nakładaj ciasto formując niewielkie placuszki. Smaż z obu stron na złoty kolor.
Nutellę lekko podgrzej w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej.
Spaghetti z kurczakiem, cukinią i pomidorkami koktajlowymi to danie proste i szybkie w przygotowaniu, a jednocześnie zdrowe, pożywne i aromatyczne.
Spaghetti z kurczakiem, cukinią i pomidorkami koktajlowymi - składniki:
250 g makaron spaghetti
2 filety z piersi kurczaka (około 500 g)
2 średniej wielkości cukinie
500 g pomidorków koktajlowych
4 łyżki zielonego pesto
olej do smażenia
garść tartego parmezanu
sól i pieprz
Spaghetti z kurczakiem, cukinią i pomidorkami koktajlowymi - przepis:
Makaron ugotuj zgodnie z przepisem na opakowaniu.
Filety z piersi kurczaka oczyść, osusz i pokrój w kostkę. Dopraw solą i pieprzem.
Na patelni rozgrzej niewielką ilość oleju. Dodaj pokrojoną w półplasterki cukinię, dopraw solą i smaż na średniej mocy palnika przez około 5 minut - do lekkiego zarumienienia. Zdejmij z patelni.
Na patelnię po smażeniu cukinii, wrzuć kurczaka. Smaż przez około 10 minut - do zarumienienia. Pod koniec smażenia, dodaj 2 łyżki zielonego pesto. Wymieszaj.
Na patelnię do kurczaka, dodaj odcedzony makaron, pokrojone na połówki pomidorki koktajlowe, podsmażoną cukinię i pozostałe 2 łyżki zielonego pesto. Wymieszaj. W razie potrzeby dopraw solą i pieprzem. Całość smaż przez 8 minut.
Żeberka w sosie barbecue to jedno z najpopularniejszych dań kuchni amerykańskiej. Żeberka pieczone są w piekarniku, następnie smarowane sosem barbecue, który nadaje im charakterystycznego, słodko-pikantnego smaku, i ponownie pieczone. Żeberka w sosie w barbecue to danie, które sprawdzi się zarówno na codzienny obiad, jak i na specjalną okazję. Żeberka pieczone w poniższy sposób są miękkie, soczyste i pełne aromatu. Polecam!
Żeberka w sosie barbecue - składniki:
2,5 kg żeberek extra mięsnych
0,5 szklanki cukru trzcinowego
0,5 szklanki pikantnego ketchupu
1/3 szklanki sosu sojowego jasnego
3 łyżki sosu Worcestershire
3 łyżki octu winnego jasnego
3 łyżki sosu chili
2 łyżeczki musztardy sarepskiej
4 ząbki czosnki
0,5 łyżeczki suszonej cebuli
0,5 łyżeczki mielonego pieprzu
Żeberka w sosie barbecue - przepis:
Żeberka oczyść, osusz i pokrój na mniejsze kawałki.
Pokrojone żeberka owiń folią aluminiową. Przełóż do naczynia żaroodpornego, następnie wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni z Celsjusza (z termoobiegiem) i piecz przez 2 godziny - do miękkości mięsa.
Przygotuj marynatę. Do miski wsyp cukier, dodaj ketchup, sos sojowy, sos Worcestershire, ocet winny, sos chili, musztardę sarepską, przeciśnięte przez praskę ząbki czosnki, suszoną cebulę oraz pieprz. Dokładnie połącz ze sobą wszystkie składniki.
Upieczone żeberka pozostaw do ostudzenia. Wyjmij z folii, przełóż do czystego naczynia żaroodpornego. Mięso zalej przygotowaną marynatą, w takich sposób, by pokryć nią całe mięso. Naczynie żaroodporne przykryj pokrywką. Wstaw do lodówki na całą noc (na minimum 12 godzin).
Po upływie powyższego czasu, wstaw żeberka do piekarnika nagrzanego do 180 stopni Celsjusza i piecz przez około 1 godziny - do zarumienienia.
Puszyste, delikatne i lekkie jak chmurka, mięciutkie pączki babci nadziane dużą ilością marmolady. Przepis na najlepsze pączki z zeszytu babci krąży w mojej rodzinie od wielu lat i nigdy nie zawodzi. Bardzo polecam!
Najlepsze pączki z przepisu babci - składniki:
500 g mąki pszennej typ 550
50 g świeżych drożdży
1 szklanka ciepłego mleka
6 łyżek cukru
8 żółtek z jajek rozmiar M
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
80 g roztopionego i ostudzonego masła
25 ml wódki lub spirytusu
około 1 litr oleju do smażenia
Najlepsze pączki z przepisu babci - składniki na lukier:
2 szklanki cukru pudru
około 4 łyżki ciepłego mleka
Pozostałe składniki:
marmolada do nadziewania pączków
Najlepsze pączki z przepisu babci - przepis:
W pierwszej kolejności przygotuj rozczyn. Do miseczki rozkrusz drożdże, dodaj 1 łyżkę cukru i mleko. Dokładnie wymieszaj, przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na około 15 minut, by drożdże zaczęły pracować.
Żółtka utrzyj z 5 łyżkami cukru na jasną, gęstą i puszystą masę. Ja ucierałam żółtka na najwyższych obrotach miksera przez około 12-14 minut.
Do miski przesiej mąkę, dodaj wyrośnięty rozczyn, żółtka z cukrem, ekstrakt z wanilii i spirytus lub wódkę. Zacznij zagniatać ciasto. Po chwili zagniatania wlej roztopione i ostudzone masło. Zagnieć gładkie i elastyczne ciasto. Przełóż do miski oprószonej mąką, przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około 1,5 godziny (ciasto musi co najmniej podwoić swoją objętość).
Po upływie powyższego czasu wyrzuć ciasto na podsypany mąką blat, krótko wyrób i podziel ciasto na około 20-22 części (ja swoje pączki odmierzałam na wadze, przed smażeniem miały około 50 g). Uformuj okrągłe pączki, po czym przekładaj na blat lub ściereczkę posypaną mąką. Każdego pączka lekko, delikatnie spłaszcz ręką. Przykryj ściereczką i pozostaw na 30 minut do wyrośnięcia.
W międzyczasie rozgrzej olej. Temperatura oleju powinna oscylować w granicach 170-175 stopni Celsjusza. Oleju w garnku powinno być tyle, by pączki w nim swobodnie pływały, nie dotykając dna.
Na rozgrzany olej wrzucaj kilka pączków. Nie możesz ich wrzucić zbyt wiele, ponieważ pączki w oleju muszą swobodnie pływać. Pączki smaż 3 minuty z jednej i 3 minuty z drugiej strony.
Usmażone pączki odsącz z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.
Lekko ostudzone pączki nadziej ulubioną marmoladą. Do worka cukierniczego przełóż marmoladę i przy pomocy długiej tylki wstrzyknij marmoladę od boku do każdego pączka.
Polukruj pączki. Przesiany cukier puder energicznie wymieszaj z ciepłym mlekiem. Jeśli lukier będzie zbyt gęsty, dolej jeszcze odrobinę mleka, jeśli zbyt rzadki - dodaj przesiany cukier puder.
Zakręcone pączki to świetna, oryginalna alternatywa dla tradycyjnych pączków drożdżowych. Zachwycają zarówno smakiem, jak i swym wyglądem. Warto wypróbować! :)
Zakręcone pączki - składniki:
550 g mąki pszennej tortowej
270 ml letniego mleka
30 g świeżych drożdży
4 łyżki cukru
90 g masła
5 żółtek z jajek rozmiar M
około 1 litr oleju do smażenia
Zakręcone pączki - składniki na posypkę:
1/3 szklanki drobnego cukru
2 łyżki cynamonu
Zakręcone pączki - przepis:
W pierwszej kolejności przygotuj rozczyn. Do miseczki rozkrusz drożdże, dodaj 1 łyżkę cukru i mleko. Dokładnie wymieszaj, przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na około 15 minut, by drożdże zaczęły pracować.
Do dużej miski przesiej mąkę, dodaj wyrośnięty rozczyn, jajka, żółtko i cukier. Zacznij zagniatać ciasto. Po chwili zagniatania wlej roztopione i ostudzone masło. Zagnieć gładkie i elastyczne ciasto. Przełóż do miski oprószonej mąką, przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około 1,5 godziny (ciasto musi co najmniej podwoić swoją objętość).
Po wyrośnięciu wyrzuć ciasto na delikatnie podsypaną mąką stolnicę i krótko zagnieć. Ciasto podziel na dwie równe części. Każdą część rozwałkuj na prostokąt o wymiarach około 35 x 10 cm, a następnie podziel na 7-8 równych pasków. Każdy pasek przetnij wzdłuż, ale nie do końca. Przecięte końce oplataj wokół własnej osi, tworząc zakręconego pączka. Dobrze sklej końcówki.
Pączki przełóż na bawełnianą ściereczkę i pozostaw na 20 minut do ponownego wyrośnięcia.
W międzyczasie rozgrzej olej. Temperatura oleju powinna oscylować w granicach 170-175 stopni Celsjusza.
Pączki smaż w rozgrzanym oleju, około 3-4 minuty z każdej strony.